Mesafeli  Satış Sözleşmesi

Taraflar

SATICI (Firma) : Teknoloji Marketim Elektronik ve Bilgisayar Sistemleri Tic. Ltd. Şti.


Adres  : Halil Rıfat Paşa Mh. Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat 5 No: 115 Okmeydanı - Şişli / İSTANBUL

Telefon              : 0850 532 97 40

Mersis Numarası : 0640001765400014

Ticaret Sicil No   : 300457

Vergi Numarası   : 6400017654


ALICI (Müşteri): ' www.teknolojimarketim.com.tr ' web sitesi üzerinde satışa sunulan ürün ve hizmetleri satın alan  gerçek ya da tüzel kişi.Tarafların Hak ve Yükümlülükleri


Sipariş ve Teslimat

Mesai saati dışında verilen siparişler, siparişi takip eden ilk mesai saati içerisinde işleme alınır ve 1 ile 3 iş günü arasında kargoya verilir. Beyaz Eşya ( Buzdolabı, Çamaşır makinesi ) gibi ürünlerin teslimat süresi İstanbul dışı verilen siparişler için 3 ile 10 iş günü arasında sürebilmektedir.

Ürün tedarikinde yaşanabilecek aksamalar ya da banka onay sürecinin uzamasından dolayı meydana gelebilecek gecikmelerden müşteri haberdar edilir ve isterse siparişi iptal edilir.

Ön siparişle satın alınan ürünlerde teslimat süreci, ürünün stoklara girmesiyle başlar.

Kargoda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan dolayı müşterinin siparişi iptal etme hakkı vardır.

Müşteri, ürünü sipariş ederken teslim adresini ve telefon numarasını doğru bildirmelidir. Ürünün belirtilen adrese teslim edilmesiyle satıcı teslimat görevini yerine getirmiş olur. Yanlış bilgilendirmelerden satıcı sorumlu değildir.

Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz paketler için kargo görevlisine tutanak tutmasını söyleyiniz ve ürünü teslim almayınız. Bizlere de durumla ilgili 0850 532 97 40 telefon numarasından tarafımıza bilgi verilmelidir. Yeni teslimat istenirse, en kısa sürede gerçekleştirilir.Ürün kargo görevlisi önünde açılarak hasar var mı şeklinde kontrol edilmelidir. (Kontrol ürünü çalıştırarak kontrol etmek anlamında değildir.)

Kontrol edilmeden teslim alınan ürünlerden firmamız sorumlu değildir. Ürünün arızalı çıkması durumunda ürünün yetkili servisinin vereceği değişim raporu ile değişimi veya iadesi yapılmaktadır.

Satılan tüm ürünler Distribütör ve İthalatçı firmaların garantisi altındadır. Garanti belgesiz veya faturası kesilmeden ürün çıkışı yapılmaz. Ürün faturanız,  kargo poşetinin veya paketinin dış yüzeyinde bulunmaktadır. Garanti belgeleri birçok üründe ürün kutusunun dış yüzeyinde yapışık olarak bulunmaktadır. Garanti belgelerine onay işlemi yapmamaktayız ve garanti hizmetinden faydalanabilmeniz için faturası ile birlikte saklanmak zorundadır. Fatura garanti belgesinin onayı olmaktadır.

Havale/EFT ile yapılan siparişlerde, siparişin onaylanabilmesi için, havale/eft işlemi tamamlandıktan sonra Havale Bildirim Formu doldurulmalıdır.

EFT işleminde alıcı bölümüne Teknoloji Marketim yazılmalıdır.

2 iş günü içerisinde ödemesi gerçekleşmeyen siparişler iptal edilir.Cayma Hakkı-Ürün İade


Cayma Hakkı: ALICI, ürünün belirtmiş olduğu adrese tesliminden itibaren 14 gün içerisinde herhangi bir sebep göstermeksizin cayma hakkını kullanabilir.

 

Cayma Hakkı, Ürün İade Şartları

 

Cayma hakkının kullanılabilmesi için teslim tarihinden 14 gün içinde SATICI'ya bu hakkın kullanıldığının faks veya elektronik posta veya taahhütlü mektup ile bildirimde bulunulması ve ürünün bu madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ürünün kendisinin, ambalajının ve kutusunun zarar görmemiş ve ürüne ait etiket ve ürünün üzerinde bulunan koruma bantlarının çıkarılmamış olması şarttır.  

Ürünle birlikte satış faturası aslı da teslim edilmelidir. Fatura şirket adına kesilmişse,  iade faturası düzenlenmelidir.

Orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir çizik, yırtılma, bant-etiket, kutu içeriğinde eksik vb. problemler varsa iade kabul edilmez.

İadenizin hesabınıza yansıması ödeme şeklinize göre değişiklik gösterir. Ödeme kredi kartıyla yapılmışsa ürün iadesi onaylandığında işlemin iptali için bankaya talimat verilir ve banka geri ödeme sürecini başlatır. (Taksitli kredi kartı ödemelerinde tutarın tamamı firmamız tarafından ve tek seferde bankaya ödenir. Bankanız da taksitli geri ödeme sürecini başlatır. Her ay kartınıza taksit tutarı kadar yatırır ve çeker. Ekstrenizde + ve - tutar olarak görülür) Havale ve EFT ile ödemelerde ise tutar banka hesap numarasına yatırılır.

Bazı özel ürünlerde iade kabul edilemez. Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, kişiye özel hazırlanmış PC vb. ürünler, koruma bandı çıkarılmış ürünler, pres baskı ambalajlı ürünler, DVD medya, CD medya, kartuş, toner gibi bilgisayar sarf malzemeleri. Vücutla temas eden kulak içi, kulak üstü kulaklık gibi ürünler hijyenik nedenlerden dolayı arızalı ya da ayıplı değilse iade alınamaz. Herhangi bir ayıbı ya da arızası olmayan notebook, tablet pc, monitör, cep bilgisayarı/palm, cep telefonu, LCD/Plazma TV gibi ürünlerin iadesi ancak ürünün ambalajının hiç açılmamış, kullanılmamış, bozulmamış olması şartına bağlıdır.

İade etmek istediğiniz ürünleri kargoda oluşabilecek hasarlara karşı korumak için uygun pakette göndermelisiniz. Özellikle harddisk, monitör ve kasa gibi ürünleri size gönderildiği biçimde, güvenli bir ambalajla gönderiniz. Aksi halde kargoda meydana gelen hasarlardan dolayı firmamız sorumlu olmayacak ve iadeniz kabul edilmeyecektir.


Garanti Şartları


Sitede satışa sunulan ürünler ithalatçı firmaların ya da yetkili servislerin garantisi altındadır.

Satın aldığınız ürünlerin garanti süresi yasalarla belirlenmiş olup asgari 2 yıldır. Bazı ürünlerde ise bu süre 2 yılın üzerinde olabilir. Bu ürünleri ürün detaylarından ya da firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Philips, Tefal ve bir çok markanın ürünlerinin garanti belgeleri ürün kutularının dış yüzeyinde yapışık olarak gelmektedir. Yetkili servislerden hizmet alabilmeniz için ürün garanti belgesini ve faturanızı birlikte saklamanız gerekmektedir.


Garanti süresi içinde arızalanan ürünler, yetkili servisleri tarafından fatura ve garanti belgesi ile birlikte gönderilmelidir. Bazı ürünlerde yalnızca yetkili servisler teknik hizmet verebilmektedir. Bu ürünlerin içinden çıkan kataloglarda gerekli bilgiler mevcuttur.

Arızalı ürünler firmamıza, kargoda oluşabilecek hasarlara karşı güvenli bir ambalajda ulaştırılmalıdır. Kargo bedeli müşteriye aittir.

Servislere teslim edilen arızalı ürünlerdeki kişisel bilgilerin korunmasından firmamız sorumlu değildir. Bu gibi bilgilerin yedeklenmesini öneririz.

Bazı durumlarda ürün garanti dışı kalabilir. Bunlar kullanıcı kusurundan kaynaklanan hatalardır. (düşme, kırılma, yanma, yüksek voltaj, dikkatsiz kullanım, yetkisiz tamir vb.gibi) 

Sözleşmenin Sona Ermesi


İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı www.teknolojimarketim.com.tr Websitesi'ne giriş yaptığı ve/veya üye olduğu sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. Satış  Sözleşmesi içinde yer alan kuralları ihlal etmeleri durumunda Satış Sözleşmesi'ni tek taraflı olarak feshedebilecek ve Alıcılar, fesih sebebiyle, Teknoloji Marketim Elektronik ve Bilgisayar Şirketinin uğradığı doğrudan veya dolaylı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktır.

Websitesine giriş yapan üye olan veya olmadan satın alma işlemi yapan her Alıcı, işbu Sözleşme hükümleriyle süresiz olarak bağlı olacaktır.

 

Diğer Hükümler


Yazılım, sistem ve beşeri hatalardan dolayı ürün özellikleri, görselleri, fiyatları ve stok durumlarında hatalar olabilir. Hatalı fiyat  (500 TL tutarındaki bir ününün 5 TL' den satılması gibi) Böyle bir hata durumunda satıcı sözleşmeyi (siparişi) iptal ederek ödenen tutarı iade eder. Ödeme kredi kartıyla yapılmışsa ilgili kredi kartına, havale ise ilgili hesaba ödenir.

 

Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme


İşbu Satış Sözleşmesi'nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve hükümleri dahilin de doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Kullanıcı Satış Sözleşmesi'nden doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde, İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.